Вхід на сайт

Реєстрація  |   Я забув пароль

R1604 RIDASCREEN® Histamin

Гістамін - один з біогенних амінів, який утворюється в рибі і деяких інших харчових продуктах при декарбоксилюванні гістидину, в тому числі, в результаті діяльності бактерій. Назвичай біогенні аміни добре переносяться людиною,якщо  їх концентрація в їжі знаходиться в межах допустимого рівня. При бактеріальному забрудненні риби підвищення рівня вмісту біогенних амінів, може спричинити шкоду здоров"ю споживача. При вмісті гістаміну вище звичайного рівня природний механізм детоксифікації амінів за рахунок діяльності ферментів - амінооксидаз (гістамінази) вже не справляється. Підвищене поступлення гістаміну  може викликати так звану «гістамінову» мігрень (синдром Хортона), головний біль та інші симптоми.

Бактерії Enterobacteriaceae, а особливо коліформи, володіють високою декарбоксилізуючою активністю, причому навіть при стерилізації риби продукування гістаміну не припиняється за рахунок діяльності активних ферментів. Продуктами ризику  в першу чергу є риба багата гістидином, зокрема: скумбрія, ставрида, сайра, макрель, тунець, селедець, шпроти, лосось і деякі інші продукти, наприклад, сир, м'ясо, шампанське, вино, пиво й квашена капуста.

З літературних даних відомо, що при вмісті гістаміну до 50 мг/кг харчові продукти вважаються нетоксичними при їх споживанні людиною, концентрації гістаміну від 50 до 100 мг/кг вже можуть викликати деякі симптоми отруєння в окремих людей, при вмісті гістаміну від 100 до 1000 мг/кг харчові продукти вважаються токсичними , а при вмісті вище 1000мг/кг - високотоксичними для людини.Вміст  гістаміну в їжі нормується у всіх розвинутих країнах і є найважливішим показником свіжості риби. .Вміст  гістаміну в молочних продуктах не нормується, однак, в силу високої частки молочних продуктів в раціоні дитячого харчування, контроль вмісту гістаміну в молоці й молочних продуктах викликає значну цікавість. В даний час  спостерігається загальне підвищення зацікавленості до контролю гістаміну також і в рибному борошні. У відповідності з нормами Адміністрації по контролю за харчовими продуктами і лікарськими препаратами США вміст гістаміну у рибному борошні не повинен перевищувати рівня 500 мг/кг.

Пропонується зручний експрес-метод контролю гістаміну в рибі, рибному борошні, рибних консервах, вині, шампанському, молоці й сирі за допомогою тест-систем RIDA®QUICK Histamin(Методика затверждена Державним Департаментом ветеринарної медицини України за № 34 від 02.04.2004 року) і RIDASCREEN® Histamin.

Специфікації:

RIDASCREEN® Histamin

RIDA®QUICK Histamin

Формат:

Плашка для ацилювання, 96 лунок + пробірки для ацилювання 48 шт

Іонообмінні колонки, 48 (6×8) шт
Стріпована плашка для фотометрії, 96 лунок (12 стріпів по 8 лунок)

Стандарти:

0 / 0,5 / 1,5 / 5 / 15 / 50 мкг/л + 2 внутрішніх контролі

0 / 2,5 / 5 / 10 / 20 / 40 мг/л

Пробопідготовка:

(Гомогенізація, екстракція, центрифугування, обезжирювання), розведення, ацилювання

(Гомогенізація), екстракція, центрифугування (фільтрування/седиментація), іонообмінна очистка

Затрати часу:

Пробопідготовка: 15хвилин  (10 проб)
Аналіз: 90 хвилин

Пробопідготовка: 15 хвилин (10 проб)
Аналіз: 10 хв

Поріг виявлення:

вино, шампанське: 0,25 мг/л
молоко: 0,1 мг/л
сир, риба, рибні консерви: 2,5 мг/кг
рибне борошно: 100 мг/кг

риба: 20 мг/кг;
рибне борошно: 125 мг/кг

   Суміжні продукти:

  Тест-система RIDASCREEN®Gliadin (глютен)
  Тест-система RIDASCREEN®FAST Gliadin (глютен)
  Тест-система RIDASCREEN®Gliadin Competitive (глютен)
  Тест-смужки RIDA®QUICK Gliadin (глютен)
  Тест-системи RIDASCREEN®FAST Hazelnut (фундук)
  Тест-смужки RIDA®QUICK Hazelnut (фундук)
  Тест-система RIDASCREEN®β-lactoglobulin (β-лактоглобулін)
  Тест-система RIDASCREEN®FAST Casein (казеїн)
  Тест-система RIDASCREEN®FAST Almond (мигдаль)
  Тест-система RIDASCREEN®FAST Ei/Egg protein (яєчний білок)
  Тест-системи RIDASCREEN®Peanut і RIDASCREEN®FAST Peanut (арахіс)
  Тест-смужки RIDA®QUICK Peanut (арахіс)
  Тест-системи серії SureFood® для визначення сої, арахісу, лісового горіха (фундуку), мигдалю, селери, глютену, грецького горіха, кунжуту, гірчиці, риби, люпину, ракоподібних, молюсків
  Ферментативні тести для визначення сульфітів, глутамінової кислоти і лактози